Vestel Venus 5.5V – İnceleme

1 Flares Twitter 1 Facebook 0 LinkedIn 0 1 Flares ×

Geçtiğimiz günlerde Vestel Venus ailesini tanıtarak akıllı telefon piyasasına hızlı bir giriş yaptı. Yerli üretim bir akıllı telefon göreceğimiz hem de bu kadar iddialı bir ürün olacağı açıkçası tahmin edebileceğimiz bir durum değildi. Bilmiyorum inceleme fırsatı buldunuz mu? (Eğer fırsat bulduysanız yorumlarınızı lütfen sayfa sonundan bizlerle paylaşın)  Ben kısaca incelediğim Venus 5.5V modelinden biraz bahsedeceğim.

Ama öncelikle; bir akıllı telefonun yerli üretim olması tüketici açısından önemli midir, bundan bahsetmek istiyorum. Normal şartlarda bir ürünün yerli ya da yabancı olması çok önemseyeceğim bir durum değildir. Ancak konu telefona gelince işler biraz değişiyor. Her dakika elimizde olan bir cihaz için bizim ihtiyaçlarımızı bilen, bizleri tanıyan insanlar tarafından tasarlanmış olması elbette bazı avantajlar sağlıyor. Nihayetinde günlük telefon kullanımımız da diğer coğrafyalardan oldukça farklı.

VENUS TELEFONLAR VE ICLERI

Venus serisinde hem cihazlar hem de kullanıcı arayüzü türk mühendisler tarafından tasarlanmış. Venus’ün bu modelin tasarımı ile bir çok global ödüle layık görüldüğünüde unutmayalım. Ayrıca özellikle arayüz tasarımında basitliğe çok önem verilmiş. Bu durum ilk defa akılllı telefon kullanacaklar için çok önemli bir nokta. Bonus olarak Venus serisi için bize özel yerel içerikler (zil sesleri, temalar vb.) hazırlanarak telefonlara önceden yüklenmiş.

Ayrıca Türkiye genelindeki Vestel mağazaları ve geniş servis ağıda ekstra bir avantaj olarak görülebilir. Ayrıca Turkcell İletişim Merkezlerinden de bu akıllı telefona ulaşabilirsiniz.

Cihazın teknik özelliklerine dönecek olursak; benim ilk dikkat ettiğim nokta her zamanki gibi kameralar oluyor. Cihazda 2MP ön kamera ve 13MP arka kamera bulunuyor. Arka kamera ile 1080P video çekimi yapmak mümkün. Telefonun sağ yanında fotoğraf çekimi için bir kısayol tuşu mevcut. Eğer çok fotoğraf çekiyorsanız bu minik tuşun büyük faydasını görebilirsiniz. Skype, viber vb. uygulamalar ile görüntülü konuşma yapacaksanız, 2MP ön kamerada yeterli olacaktır.

Venus 5.5V adından da anlaşılacağı gibi 5.5 inch bir ekrana sahip. Ekran 720×1280 piksel HD çözünürlük sunuyor. Ekran üzerinde IPS Gorilla Glass cam bulunuyor. Artık Gorilla Glass adını duyduğumuzda sağlamlığına güvenebileceğimizi  biliyoruz.

Dört çekirdekli, 1.2GHz işlemciye sahip telefonda 1GB ram ve 16GB bellek bulunuyor. Oyun oynamayı sevenlerdenseniz, ihtiyaçlarınızı karşılayacağını söyleyebiliriz. Android 4.4 işletim sistemi kurulu olarak gelen Venus 5.5V ile Google Play Store’daki binlerce uygulamaya ulaşabiliyorsunuz.

V-Cloud

Yeri gelmişken Vestel’in yeni duyurduğu online depolama hizmetinden de kısaca bahsedelim. vestelcloud.com adresinden inceleyebileceğiniz servis 3 seçenek sunuyor. 10 GB, 25 GB ve 50 GB şekilnde 3 paket yer alıyor. Eğer almadan denemek isterseniz 10GB’lık paketi 1ay boyunca ücretsiz kullanabiliyorsunuz. Eğer bir Venus telefon alırsanız 10GB’lık depolama 24 ay boyunca ücretsiz sahip olacaksınız. V-Cloud için Mac, Windows ve Android uygulamaları siteden indirebilir durumda.

Telefon hakkında son olarak fiyat bilgisini de paylaşalım. 899TL son kullanıcı fiyatıyla Vestel mağazalarından ya da internet sitesinden hemen sahip olabilirsiniz.

 


Author

sanat yönetmeni. reklamcı insanı. animasyon bağımlısı. hah-tv yaratıcısı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Flares Twitter 1 Facebook 0 LinkedIn 0 1 Flares ×