Twitter vs. Instagram

1 Flares Twitter 1 Facebook 0 LinkedIn 0 1 Flares ×

Instagram desteğini kesti, Twitter fotoğraf filtrelemeye soyundu…

Twitter ve instagram arasında ‘kim kime gol atacak’ şeklinde gerçekleşen bir dizi olay yaşanıyor. (Buna twitter ve facebook arasında da denilebilir.)  Genelde bu tarz çekişmelerden her zaman kullanıcılar karlı çıksada bu sefer durum oldukça gergin…

Olay akışını şöyle bir bakalım:

• Facebook instagram’ı satın aldı. Kullanıcıların çoğu bu durumdan hoşnutsuz oldu. Hatta instagramın belirli bir kitleye özel olduğunu düşünen markalar (özellikle  instagramın webe geçişi sonrası) hesaplarının eskisi kadar değerli olmadığını düşünmeye başladılar.

• Twitter 3. parti uygulamaların kullanım izinlerini değiştirdi. Instagram diğer uygulamalar kadar yara almasada bu değişimden rahatsız olduğunu açıkladı.

• Instagram twitter görüntülemesini engellediğini açıkladı. Bunun sonucunda instagram fotoları artık twitter içinde görüntülenmeyecek, kullanıcılar resmi görüntülemek için link tıklamaları gerekecek. Instagram bu konudaki açıklamasında yarattıkları trafiği kendi sitelerini taşımak istediklerini belirtti. Firmanın bu isteği kendileri açısından mantıklı gözüksede kullanıcı açısından hiç hoş bir durum değil.

• Twitter Photo Filters’ı duyurdu. Instagramın açıklamasından bir gün sonra gelen bu karşı hamleyi Instagram’ı değersizleştirme operasyonu olarak tanımlamak yanlış olmaz.

Yazının başında dediğimiz gibi genelde bu tarz çekişmeler kullanıcının işine yarasada bu sefer tam olarak öyle olmadı. Twitter bilmediği bir alana hızlı bir giriş yapmak zorunda kaldı ve Instagram’ında eski değeri kalmadı. Bunun ne kadar kritik olduğunu yorumlamak sizin kullanım alışkanlıklarınıza bağlı.

Twitter uygulamasına gelen güncelleme ile Vignette, Black & White, Warm, Cool, Vintage, Cinematic, Happy ve Gritty isimli sekiz ayrı filtre kullanıma açılıyor.

Fotoğraflar

 

 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Author

sanat yönetmeni. reklamcı insanı. animasyon bağımlısı. hah-tv yaratıcısı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Flares Twitter 1 Facebook 0 LinkedIn 0 1 Flares ×