The Note

8 Flares Twitter 4 Facebook 3 LinkedIn 1 8 Flares ×

The Note oyunseverlere yenilikçi bir oyun deneyimi sunuyor…

ss9

İstanbul merkezli bağımısız oyun geliştiricisi Motamot‘un ilk projesi olan The Note bir oyun perdesi altına gizlenmiş ilginç bir deneyim. İlk planda bildiğimiz platform oyunlarına benzese de aslında tek bir başlık altında tanımlaması oldukça güç. Belki ‘interaktif video art’ tanımı şu an için en yakın duran ifade oluyor.

The Note için görsel olarak başarılı ve etkili bir dünya yaratılmış. Oyuna başlarken karakter ya da oyun hakkında hiç bir bilgimiz yok. Nasıl oynamamız gerektiğini deneyimleyerek öğreniyoruz. Karakterimiz The Note dünyasında ilerledikçe yavaş yavaş bir şiirin parçaları ile karşılaşıyor. Oyunun tamamı sekiz dakika gibi bir sürede tamamlanabiliyor.

Böyle bir yapıyla ilk kez karşılaştığım için açıkçası tanımlamakta zorlandım. Biraz daha zorlayalım: Bir şiir var. Okuyorsunuz, dinliyorsunuz, izliyorsunuz ve şiirin içinde ilerliyorsunuz.

Umarım ileride bu tarz ilginç deneyimler ile daha çok karşılaşırız…

Oyun şu an Windows ve Mac platformları için ücretsiz olarak indirilebilir durumda. Yakın zaman içinde iOs ve Linux platformlarında da yayınlanması planlanıyor. Oyunu buradan indirebilirsiniz.

ss5

ss6

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Author

sanat yönetmeni. reklamcı insanı. animasyon bağımlısı. hah-tv yaratıcısı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

8 Flares Twitter 4 Facebook 3 LinkedIn 1 8 Flares ×