Shufflepuck Cantina – İnceleme

4 Flares Twitter 3 Facebook 1 LinkedIn 0 4 Flares ×

Shufflepack bildiğimiz air hockey oyununa yeni bir boyut getiriyor. Oyunda bir astronot olarak bilmediğimiz bir gezegene düşüyoruz. Uzay gemimizi onarmak için bazı araç gereçlere ihtiyacımız var. Bunun için de oyunlara katılıp para kazanmaya çalışıyoruz.

Hikaye bir yerden tanıdık geliyor diye düşünüyorsanız yalnız değilsiniz. Star wars filmindeki Çocuk Anakin’in yarışlara neden katıldığını hatırlayın. Oyun zaten tüm tasarımıyla Star Wars’tan fırlamış gibi gözüküyor.
Oyunun en etkileyici yani mekan ve karakter tasarımı. Bütün arayüzler oldukça dinamik şekilde tasarlanmış. Her bir ekran değişikliğinde robotik paneller ‘hızlı’ bir şekilde yer değiştiriyor. Bu devamlı tekrarlanan hareketin oyuncuyu bunaltmayacak şekilde olması önemli bir özellik.
Oyun alanı 3 kattan oluşuyor. Her bir katta 3 oyuncuyla karşılaşıyoruz. Oyunda ilerlemek için store bölümünden top ve raket güncellemelerini yapmanız gerekiyor. Ayrıca oyun içinde tamamlamanız gereken 250’den fazla görev bulunuyor. Bu da oyuncuya oyunu uzun süre oynamak için gerekli motivasyonu sağlıyor.
Oyun içinde 3 ayrı puan birimi kullanıyoruz. Score: Level atlamanızı sağlıyor. Credz: Alışverişleri yaptığımız para birimi. Token: Her katta bulunan slot makinelerinde kullanılabilen jetonlar.
[vslider name=”ShufflepuckCantinaApp”]
İpuçları:
• Oyun sırasında çok zorlanırsanız tek bir köşe seçip üstüste aynı yere atış yapın. Her rakibin buna karşı farklı bir dayanma seviyesi var ama sonuçta vazgeçiyorlar.
• Renkli raketler ve toplar için kredilerinizi boşa harcamayın. Ekstra geniş rakete öncelik verebilirsiniz.
• Bir karakterin özel hareketine kavuşmak için onun top ve raketini satın almanız gerekiyor. Bunun için o karakterin tüm profili satın almanız gerektiğini unutmayın. 
• Bütün rakipler atıştan önce kendilerine özgü hareketler yapıyor. Bu hareketler içinde atışın hangi yöne geleceğinin ipuçları var. 
• Air hockey masasına tıklayarak ulaşılan, arkadaşlarınızla karşılıklı oynayabileceğiniz bölümüde denemeyi unutmayın.

Oyun iPhone 3GS – 4 – 4S – 5, 3. 4 nesil iPod Touch ve iPad‘lerde oynanabilir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Author

sanat yönetmeni. reklamcı insanı. animasyon bağımlısı. hah-tv yaratıcısı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 Flares Twitter 3 Facebook 1 LinkedIn 0 4 Flares ×