Ridiculous Fishing ile Çılgın Balık Avı

4.5
11 Flares Twitter 8 Facebook 2 LinkedIn 1 11 Flares ×

Balık avlamak için sadece olta yeterli midir? Ridiculous Fishing ile uzi’ler, minigun’lar, havalı kravatlar ve saç kurutma makineleri de işin içine giriyor. Adı üstünde ‘Ridiculous Fishing’.

ridiculous_fishing_app_ios

Oltanızı suya atıyorsunuz. Öncelikli amacınız hiç bir balığa değmeden inebildiğiniz kadar derine inmek. Oltanın ucu bir balığa dokunduğu anda da geri sarmaya başlıyor. Sonra tutabildiğiniz bütün balıkları yakalayarak yukarı çekiyorsunuz. Olta suyun yüzeyine çıktığında tuttuğunuz tüm balıklar gökyüzüne saçılıyor. Son olarak balıklar havadayken onları silahla vurmaya çalışıyorsunuz. Oyun işte böyle saçma bir avcılık tekniği üzerine kurulu. Ama eğlenceli olduğu da bir gerçek.

Vlambeer tarafından 14 Mart’ta yayınlanan oyun şu an app store’da top 10’da yer alıyor. Öncelikle belirtelim RF alıştığımız mobil oyunlardan çok farklı bir mantıkla kurgulanmış. İvme ölçeri (accelerometer) en iyi kullanan uygulamalardan biri olduğu da kesin. Bunlar dışında 8 bit tarzında hazırlanmış grafikleri ve retro müzikleri ile klasik oyunlara da gönderme yapıyor. Oyunun müziği atari çağını yaşamış insanlar için nostaljik bir yolculuk olabilir.

[soundcloud url=”http://api.soundcloud.com/tracks/53206013″ params=”” width=” 100%” height=”166″ iframe=”true” /]

 

Uygulama app store’da 2.99$ – 5.49 TL fiyatla satışta. Buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Author

sanat yönetmeni. reklamcı insanı. animasyon bağımlısı. hah-tv yaratıcısı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

11 Flares Twitter 8 Facebook 2 LinkedIn 1 11 Flares ×