Mickey Mouse Yeniden Doğuyor!

8 Flares Twitter 5 Facebook 3 LinkedIn 0 8 Flares ×

Disney 19 bölümlük yepyeni bir Mickey Mouse çizgi film serisini yayına hazırladığını açıkladı.

mickey mouse, new animation series

Mickey Mouse ilk kez 1928 yılında yaratılmış ve günümüze bir pop kültürü ikonu olarak gelmiş bir karakter. Mickey yıllar içinde bir çok farklı şekilde yorumlandı. Klasik çizimden 3 boyutlu haline kadar bir çok versiyonu ile karşılaştık. Ancak uzun süredir Disney’in onun için yeni bir projesi yoktu. Şimdi ise yeniden yorumlanmış Mickey Mouse için yeni bir çizgi film serisi başlıyor.

Bu sefer Mickey’i geleneksel tarza daha yakın bir haliyle görüyoruz. Retro bir tarzda kurgulanan animasyonda karakter çizimleri 30’ları, kullanılan arka planlar 70’lerin fransız çizgilerini andırıyor. Açıkçası bu karma tarz 3 boyutlu versiyondan çok daha başarılı olmuş. Bakalım dokunmatik ekranların çocukları Mickey’i kendilerine yakın hissedebilecek mi?

Karakterin bu versiyonu Powerpuff Girls’ün çizeri Paul Rudish tarafından çizilmiş. Dizinin yönetmenliğini Paul Rudish ile beraber Disney’in önemli isimlerinden Aaron Springer ve Clay Morrow üstlenecek. Yeni seride Mickey ve Minnie Londra, Paris, New York, Bejing ve California gibi dünyanın birçok yerini gezecekler. İlk bölümü 28 Haziran’da Disney Channel’da yayınlanacak.

Aslında tanıtım için ‘sneak preview’ denilen çok kısa bir video Disney’in web sitesinde yayınlanmış. Ancak video Türkiye’den görüntülenemiyor. Bu da gösteriyor ki Türkiye’de gösterimi girmesi için henüz hiç bir planlama yok. Çizgi filmi televizyondan izleyebilmek için bir kaç yıl beklememiz gerekecek.

mickey mouse, new animation series
mickey mouse, new animation series
mickey mouse, new animation series

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Author

sanat yönetmeni. reklamcı insanı. animasyon bağımlısı. hah-tv yaratıcısı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

8 Flares Twitter 5 Facebook 3 LinkedIn 0 8 Flares ×