Online Kariyer Tasarım Sistemi: İnsparkus

1 Flares Twitter 1 Facebook 0 LinkedIn 0 1 Flares ×

2 hafta önce yeni bir servisle tanıştım. Meraklısının çok işine yarayacağını düşündüğüm için blogda paylaşmaya karar verdim.

insparkus2

İnsparkus online olarak kariyer danışmanlığı sunan bir sistem. Bildiğimiz kariyer danışmanlığı hizmetini web’e taşımışlar. İnsparkus’u sadece ‘online kariyer danışmanlığı’ olarak tanımlamak yanlış olur çünkü hazırlanan platform ile yeni bir web deneyimi yaratmışlar.

Açıkçası ilk planda bir kaç standart test çözeceğim sonra da bana belli bir şablon ile sonuçlar verecek diye düşünüyordum ancak öyle olmadı. Sistem hakkında biraz detay verirsem ne demek istediğimi anlayacaksınız.

insparkus3

Sisteme ücretsiz üye oluyorsunuz daha sonra size Vizyon, Konum ve Plan şeklinde 3 paket sunuyor. Bu paketlerin her biri 90tl. İhtiyacınıza göre birini ya da üçünü birden alabiliyorsunuz. Ben Vizyon paketini tamamladım. Bu hafta diğer paketleri de tamamlamayı düşünüyorum.

Vizyon paketi içinde:
– Yola Hazırlık
– Geleceğini Ismarla
Kolaj
– Kariyer Alternatifleri
– Çalışma Ortamı
alt başlıkları yer alıyor.

Her bir başlık sizi farklı konularda kendinizi anlatmaya zorluyor ve bunu farklı şekillerde cevaplamanızı istiyor. Örneğin ilk bölüm size sorular sorup cevapları yazmanızı istiyor, üçüncü bölüm sizden bir logo çizmenizi ve kolaj yapmanızı istiyor. Bütün bunları yaparken de bazen videolarla koçlar size destek oluyor. Bazen de sizin seçtiğiniz bir ses sizi yönlendiriyor.

Tavsiyem bütün çalışma sırasında kendinizi dış dünyadan ayrıştırmanız ve yönlendirmelere uymanız. Çünkü siz cevaplarınızı verirken zaten kendinizi yönlendirmiş oluyorsunuz. Aslında sistemin ana mantığı da bu şekilde işliyor. Size doğru soruları sorarak kendi rotanızı çizmenizi sağlıyor.

Bütün bölümü tamamladıktan sonra dosyanızı isnparkus koçunuzu gönderiyorsunuz. 4 iş günü içerisinde koçunuz size özel bir rapor hazırlıyor. Sistemi online danışmanlıktan tanımından uzaklaştıranda bu bölümde devreye giren koç oluyor. Yani gerçek danışmanlık ile iyi bir web deneyimi doğru bir şekilde harmanlanmış.

İncelenmek isteyenleri buradan alalım.

Author

sanat yönetmeni. reklamcı insanı. animasyon bağımlısı. hah-tv yaratıcısı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Flares Twitter 1 Facebook 0 LinkedIn 0 1 Flares ×