HE-MAN – App İnceleme

10 Flares Twitter 8 Facebook 2 LinkedIn 0 10 Flares ×

Gölgelerin gücü adına, güç bende artık!

He-Man [The Most Powerful Game in the Universe], iPhone için oyun severlerin beğenisine sunuldu. 80’lerin ünlü çizgi roman ve çizgi film kahramanı He-Man için yapılan bu oyun, sırtını tam anlamıyla nostaljiye yaslıyor. Oyunda yer alan grafikler ve müzikler He-Man fanatikleri için kesinlikle tatmin edici şekilde tasarlanmış.

Oyun klasik bir platform oyunu olarak hazırlanmış ve 7 bölgede yer alan toplam 27 level’dan oluşuyor. Ücretli oyunlar için önemli bir kıstas olan ‘oyun süresi’ için 27 level ile yeterli bir oynama süresi sağlanmış. Çizgi filmde yer alan tüm iyi ve kötü karakterleri burada bulmak mümkün. Ancak He-Man’in daimi yol arkadaşı Titrek diğer adıyla Atılgan’ın olmayışı kesinlikle büyük bir eksiklik. Hikaye açısından farklı mekanlarda farklı düşmanlarla savaşarak İskeletor’u gölgeler şatosuna kadar kovalıyor ve orada kıstırarak büyük finali gerçekleştiriyoruz. Oyun sırasında ilerlerken bir çok özel hareketle karakteri geliştirebiliyorsunuz. Aynı zamanda zor durumlarda Şila, Orko ve diğer arkadaşlarınız yardımınıza koşabiliyor.

Benzer platform oyunları için kullanılan ‘sağ ve sol tarafta bulunan iki yuvarlak ile karakteri yönetme’ sistemi yerine ekranı ikiye bölen ve oynamayı kolaylaştıran bir sistem kullanılmış. Genel bir yorum yapacak olursak; klasik platform oyunlarından hiç bir farkı olmayan oyun yine de keyifli vakit geçirmenizi sağlıyor.

Ekim sonunda yapılan güncellemeyle App Store’da fiyatlar artık TL üzerinden görüntüleniyor. Örneğin bu oyun 0.99 dolarken 1.79 TL olarak fiyatlandırılmış. TL’ye geçiş ile ilgili iki önemli konu var. Birincisi fiyatlandırmalar enflasyondan etkilenecek mi? İkincisi TL rakamlar devletin vergi beklentisini artıracak mı? (uygulamaların vergilendirilmesi) Bu iki sorunun cevabını da zaman içinde göreceğiz.

Ekran Görüntüleri

[vslider name=’heman’]

Tanıtım Filmi

Oyun Chillingo ve Glitchsoft şirketlerinin ortak yapımı olarak bizlere sunuluyor.

Uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

 

Bir önceki app incelemesi: Dacick

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Author

sanat yönetmeni. reklamcı insanı. animasyon bağımlısı. hah-tv yaratıcısı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

10 Flares Twitter 8 Facebook 2 LinkedIn 0 10 Flares ×