Halt and Catch Fire

2 Flares Twitter 1 Facebook 1 LinkedIn 0 2 Flares ×

halt_and_catch_fire_amc_a_l

Malum bir dizi sezonunu daha geride bıraktık. (GoT’un yeni bölümünü görmek için 42 hafta beklememiz gerekecek yani) Yaz dönemi için kanallar yeni dizilerini tanıtmaya başladılar. AMC televizyonunun bu sezon için tanıttığı iddialı yeni bir dizisi var: Halt and Catch Fire. 1980’lerin başında kişisel bilgisiyar çılgınlığının yeni başladığı dönemde sivrilmeye çalışan üç insanın hikayesini izleyeceğiz. Hayatta kalmak için herşeyi yapmayı göze alan bir pazarlamacı, kontrol edilmesi zor bir dahi ve hayatı boyunca değeri bilinmemiş bir mühendisten oluşan ekip IBM, Apple gibi devlerin arasında kendi yollarını bulmaya çalışacaklar. Şu ana kadar 4 bölüm yayınlandı bile. Benim haftalık dizi programıma dahil olduğunu söyeleyebilirim.

Dizinin asıl dikkatimizi çeken tarafı ise enfes jeneriği. Patrick Clair’in yönetmenliğini yaptığı jenerik son dönemde gördüğümüz en iyi işlerden biri. Patrick Clair ve Antibody ekibi 80’ler denince ilk akla gelen hareketleri yapmak yerine 80’ler temasının üzerine yepyeni bir grafik dil oluşturup, modern animatik hareketlerle tamamlamışlar.

Antibody stüdyosunun sitesinde yer alan True Dedective ve Watch Dogs işlerine de kesinlikle göz atmanızı tavsiye ederim.

Künye:
Produced by _Elastic
Creative Direction by_Antibody
Executive Producer_Jennifer Sofio Hall
Director_Patrick Clair
Art Direction_Eddy Herringson
Animation and Design_Raoul Marks
Logo Design_Paul Sangwoo Kim
Production Manager_Bridget Walsh
Typography Consultant_Jennifer Walsh
Visual Researcher_Pat Da Cunha
Music_Trentemøller

the-opening-explains-the-origin-of-the-shows-name--halt-and-catch-fire-is-an-old-command-that-would-effectively-dismantle-a-computer

S1HCF-Cartaz

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Author

sanat yönetmeni. reklamcı insanı. animasyon bağımlısı. hah-tv yaratıcısı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Flares Twitter 1 Facebook 1 LinkedIn 0 2 Flares ×