GTA 5 – İlk Fragmanlar

7 Flares Twitter 4 Facebook 2 LinkedIn 1 7 Flares ×

Rockstar’ın efsane oyunu GTA yeni versiyonuyla oyun severlerle yakın zaman içinde buluşacak. Firma bu hafta 3 fragman ile oyunun ilk görüntülerini paylaştı.

GTA_5_image01

GTA serisinin video oyun tarihinde oldukça önemli bir yeri doldurduğu tartışmasız bir gerçek. Firmanın geçmişte GTA serisi yüzünden şiddete özendirme konusunda bir çok kez başı ağrısa da oyuna gösterilen ilgi anlaşılan bitmek bilmiyor ve oyun güncellenmeye devam ediyor. Oyun grafik tarz konusunda (özellikle Vice City ve San Andreas bölümlerinde) uzun dönem bir kült oluşturdu. Hatta oyunun kapaklarının uzun dönem bir illüstrasyon akımını domine ettiğini söylemek yanlış olmayacaktır. Aşağıda yer alan sette bu illüstrasyon tekniğinin gelişimini görebiliyoruz. Aslında son iki kapakta gittikçe realistik bir tarza dönüşmesi bir anlamda da tarzın kaybolmasına ve özelliğini yitirmesine sebep olmuş.

GTA’yı seviyorsanız 2013 sonunda piyasaya sürülecek olan Watch Dogs oyunu kesinilikle ilginizi çekecektir.

GTA_5_covers_set

Büyütmek için resme tıklayın.

Oyunun yeni görüntüleri ise tam anlamıyla can alıcı. Tabi fragmanlardaki gibi rahat bir kamera takibiyle oyunu oynamak mümkün olmayacaktır ama yine de oyuncuları tatmin edecek gibi görünüyor. Yeni oyunda 3 karakter üzerinden hikayeyi tamamlayabiliyoruz. Aşağıdaki tanıtımlarda da bu karakterlerin hikayelerinden birer parça izliyoruz. Trevor’un fragmanı bana biraz Breaking Bad’i anımsattı ama üzerinde çok durulacak bir şey değil. Bu videolar sonrasında tüm GTA hayranları gözlerini açmış oyunun çıkış tarihini bekliyor olacaklar.

Micheal

Trevor

Franklin

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Author

sanat yönetmeni. reklamcı insanı. animasyon bağımlısı. hah-tv yaratıcısı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

7 Flares Twitter 4 Facebook 2 LinkedIn 1 7 Flares ×