Dots – Uygulama İnceleme

5
8 Flares Twitter 5 Facebook 2 LinkedIn 1 8 Flares ×

Bütün olay noktaları birleştirmek…

dots_ios_app

Dots tamamen sadelik üzerine kurgulanmış yeni bir ios oyunu. Oyunun tek olayı noktaları birleştirmek, işte bu kadar kolay. Ancak Dots’ın farkı kesinlikle bağımlılık yapıcı olması. Uygulamada amaç 60 saniye içinde  mümkün olduğunca fazla noktayı bir araya getirmek. Bir tüyo verelim: uzun bir çizgi halinde 10 noktayı birleştirmektense noktalarla bir kare oluşturmak daha çok puan veriyor. Yani mümkünse kapalı bir kare ya da dikdörtgen oluşturmaya çalışın. Dots son dönemin tasarım trendlerine uygun olarak flat bir şekilde tasarlanmış.

Flat design 2012 sonlarında başlayan ve mobil-web dünyasını etkisini altına alan bir tasarım akımı. Bu tarzın özelliği kullanılan elementlerin bir boyuta sahip olmaması. Örneğin yukarıdaki renkli toplar tek renk ile hazırlanmış ve hepsi aynı düzlem üzerinde olduğu hissiyatı uyandırıyor. Flat design için şu an en bilinen örnek yeni Windows 8’in mobil arayüzü. Ayrıca burada başka örneklerde bulabilirsiniz.

Uygulamanın tanıtımında yeni ve ilginç bir kazanç yapısı anlatılıyor. Öncelikle uygulamayı ücretsiz olarak indiriyorsunuz. Sonrasında uygulama patlattığınız her noktayı sayıyor.  5 bin noktaya ulaştığınızda 1.99 dolara 5 bin nokta daha satın almanızı istiyor. Açık konuşmak gerekirse sevimsiz bir plan oluşturmuşlar. Oyunu devamlı oynamak isterseniz sürekli ödeme yapmanız gerekecek. Bunun yerine ilk 5 binden sonra sadece bir kere ödeme isteselerdi mantıklı olabilirdi. Bu açıkgöz kazanç sistemi böyle başarılı bir oyunun sonunu getirebilir ve daha yayılamadan tıkanıp kalabilirler. Bunu zaman içerisinde göreceğiz. (Mobil uygulamalar ve ödeme sistemleri ile ilgili buradaki yazı ilginizi çekebilir.)

Edit: Uygulamanın ödeme sistemi çalışmıyor. Şu an 12 bin noktayı aşmış durumdayım ve hala bir ödeme talep etmedi. Ya sistemde bir sorun var ya da ödeme sistemini devre dışı bıraktılar.

Buradan indirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Author

sanat yönetmeni. reklamcı insanı. animasyon bağımlısı. hah-tv yaratıcısı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

8 Flares Twitter 5 Facebook 2 LinkedIn 1 8 Flares ×