Cycloramic – App İnceleme

3
9 Flares Twitter 8 Facebook 1 LinkedIn 0 9 Flares ×

Artık iPhone’unuz kendi kendine dönerek panoramik görüntü kaydedebilecek…

17

Uygulamayı gördüğüm an hemen indirdim. Titreşim özelliğini bu şekilde kullanmak çok zekice bir buluş.

Uygulamanın çalışma mantığı: titreşim özelliğini kullanarak kendi etrafında dönmesi ve bu sırada video kaydediyor olması. Aslında oldukça basit. Arayüzü de yine basit bir şekilde tasarlanmış. Cihazı pürüzsüz bir yüzeye dik olarak yerleştiriyorsunuz ve ‘Go’ diyorsunuz. Sonuç olarak 1 dakikalık panoramik bir video ortaya çıkıyor. Eğer mekan tasarımı vs. gibi işlerle haşır neşirseniz kompleks mekanları tam olarak fotoğraflamanın zorluğunu biliyorsunuzdur. Bu konuda Cycloramic hayat kurtarıcı olacaktır. Onun dışında sadece eğlenmek için bile telefonunuz güzel bir oyuncağa dönüşüyor diyebiliriz.

Tam performans almak için iPhone 5 kullanılması gerekiyor ancak 4’te de gayet iyi sonuç veriyor. Cam yüzeyde çok gürültü çıkarttığını belirtelim. Merkezden ayrılmadan 360’ı tamamlayabiliyor. Panaromik foto uygulamalarının en büyük problemi merkezden ayrılmadan görüntü almanın imkansız oluşudur. Bu teknikle bu problem de çözülmüş.

iPhone 4’te kullanırken titreşim çalışmıyorsa ‘Sessizken Titret’ (Ayarlar>Sesler) özelliğini aktive etmeniz gerekiyor.

Cycloramic sadece video kaydediyor. Fotoğrafa çevirebilseydi pek şahane olurdu. Yakında bir güncelleme bu problemin çözüleceği belirtilmiş. Uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

 

 

 

Kaynak

 

 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Author

sanat yönetmeni. reklamcı insanı. animasyon bağımlısı. hah-tv yaratıcısı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

9 Flares Twitter 8 Facebook 1 LinkedIn 0 9 Flares ×