Cats in The Dark

5 Flares Twitter 2 Facebook 2 LinkedIn 1 5 Flares ×

Alkolün gözünüze karanlık bir perde indirdiği akşamın sabahında yanlış seçim yapmış olmanın verdiği pişmanlık ve ‘there is an app for that’…

Barselona’lı yerel bira markası Birra 08 yeni yayınladığı ‘Cats in the Dark’ uygulamasıyla potansiyel sevgili adaylarını başkalarının gözünden görmenizi sağlamaya çalışıyor. Uygulama temel olarak bir yüz tanıma sistemi üzerine kurulu. Çalışma sistemi ise potansiyelin çaktırmadan bir fotoğrafını çekiyor ve uygulama içerisinde aratıyorsunuz. Devamında başkalarının sizin potansiyele kaç puan verdiğini görebiliyorsunuz. Uygulama DDB Espana tarafından yaratılmış.

Açıkçası kullanılabilirlik anlamında gerçekçi bir zeminde olmadığını düşünüyorum. Barda kesiştiğiniz kızın ya da çocuğun fotoğrafını çekmek kolay bir iş değil. Hadi inat ettiniz ve utanmadan çektiniz. O kişi hakkında ortalama bir puan verecek veritabanının oluşması kısa sürede gerçekleşemez. Başka bir nokta: kendi içimizde bunu yapsakta gerçek hayatta insan puanlamakta oldukça sevimsiz bir şey.

Ama kabul etmek lazım çalışmanın viral dağılımı çok olacaktır. Uygulama kullanılmasa da internet üzerinde bu videonun dolaşımı ile ciddi bir reklam ve pr değeri ortaya çıkacak.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Author

sanat yönetmeni. reklamcı insanı. animasyon bağımlısı. hah-tv yaratıcısı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 Flares Twitter 2 Facebook 2 LinkedIn 1 5 Flares ×