‘Başkaldırının 140 Vuruşu’ Yılın Video-Eylemi Adayı

11 Flares Twitter 7 Facebook 4 LinkedIn 0 11 Flares ×

Yeşil Düşünce Derneği hazırladıkları ‘interaktivist’ projesi kapsamında yılın interaktivistlerini seçmek üzere bir yarışma düzenliyor. Projeyi ve yarışmanın detaylarını interaktivist.org sitesinden inceleyebilirsiniz.

yesil_dusunce_interaktivist

Gezi olayları halen devam ederken hazırladığımız ‘Gezi Yazı: Başkaldırının 140 Vuruşu’ adlı çalışmamız yarışmanın Video-Eylem kategorisinde aday gösterilmiş. Direnişin @ Hali başlığıyla tanıtılan yarışmanın oylaması 9 Haziran’a kadar devam edecek. Dilerseniz link üzerinden oylamaya katılabirsiniz.

Aslında videonun yarattığı etkiye halen şaşırdığımı söyleyebilirim. Gezi’nin ileride de hatırlanması için bizim o sırada gördüğümüz şekliyle yani twitter üzerinden sıcağı sıcağına anlatmak için yola çıkmıştık. Videonun birçok farklı kaynaktan, toplamda 700 binin üzerinde izlendiğini tahmin ediyoruz. Ayrıca birkaç festivalde ve birçok organizasyonda özel gösterimleri yapıldı. Video ile ilgili gazete röportajları yaptık. Şimdi ise Yılın Video-Eylemi adayı gösterilmesi. Açıkçası tüm bunlar tahminimizin çok üzerinde.

Ama daha da önemlisi videoyu bir yıl sonra yani bugün izlerken halen o anki duyguları hatırlatıyor olması. Umarım aynı şekilde izleyen herkesin hafızasının tazelemesini sağlıyordur.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Author

sanat yönetmeni. reklamcı insanı. animasyon bağımlısı. hah-tv yaratıcısı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

11 Flares Twitter 7 Facebook 4 LinkedIn 0 11 Flares ×